Our magazin

שבעה טיפים חשובים לעיצוב האמבטיה:

כיום רווחת תפיסה חדשה לגבי אפשרויות העיצוב הרבות עבור חלל הרחצה בבית. הדרישה מתחילה מבעלי הבתים אך גם מצד האדריכלים ומעצבי הפנים. ראשית, חדר האמבטיה חייב לענות על צורך פונקציונלי וארגונומי, אך היום יותר מבעבר, חדר האמבטיה נתפס כחלל המאפשר הזדמנות לרגיעה, למנת ספא ביתית, ומקום מפלט מלחצי העבודה ושגרת היום. לפניכם שבעה טיפים שיעזרו לכם להפוך את חדר הרחצה בביתכם למעוצב יותר, מפנק יותר, ומתאים יותר לצרכי היום יום שלכם כבעלי בית.

1. התחילו מהבנת הצרכים ותיאום צפיות

שאלו את עצמכם מה הם הצרכים של בני הבית. האם מדובר במשפחה עם ילדים, זוג או יחיד כי בכל מקרה עיצוב החדר יהיה שונה בתכלית. האם אתם נוהגים לעשות אמבטיות קצף מדי שבוע, או שמא מעדיפים מקלחות זריזות, שווה להשקיע באמבטיה או עדיף לבנות מקלחת גדולה ומרווחת במקום. אם יש לכם ילדים מומלץ להפריד בין חלל האמבטיה למקלחת ובכך לנצל את הבקרים ביתר יעילות. את כל הצרכים הללו כדאי לברר מראש, ועל פיהם ליצור פריסה ראשונית לתכנון החלל. בנוסף יש להפריד וליצור מרחק מסוים בין האזורים היבשים הנוגעים לאכסון, לאיפור, והלבשה, לבין האזורים הרטובים הנוגעים לרחצה.

2. קונספט לפני הכל

מה הסגנון שאותו הייתם רוצים לבטא, איזה אווירה הייתם רוצים שהחלל ישדר. האם הייתם רוצים חדר רחצה בסגנון כפרי ורומנטי? אולי דווקא אתם מתחברים לסגנון מינמלסטי ומודרני עם קווים ישרים ונקיים נטולי דקרוציות וקישוטים? או אפילו חדר רחצה שכולו קרמיקה? הסגנון בו תבחרו לעצב את חדר האמבטיה ישפיע יותר מכל על בחירת החומרים, הצבעוניות, הארונות, גופי התאורהה הפרזול, הברזים והכיורים. אם תבחרו בסגנון כפרי בוודאי תבחרו בחומריות של עץ משופשף ומתכת גולמית, ואם בחרתם בחדר אמבטיה בהשראת גינת זן יפנית, בוודאי תבחרו כיור חבוי בעל קווים ישרים ושילובי של חלוקי נחל בריצוף.

3. בחירת ריצוף לחדר הרחצה

על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה במהלך עיצוב חדרי אמבטיה עם ארונות אמבטיה בעת בחירת ריצוף מומלץ לבחור חומר איכותי. אזור חדר הרחצה באופן טבעי חשוף לכמות רבה של לחות ורטיבות, ושחיקה של שימוש בחומרי ניקיון באופן תדיר. על מנת להבטיח את עמידות הריצוף לאורך זמן ולמנוע בלאי חשוב לבחור את הריצוף המתאים. ריצוף לא איכותי ישחק בקלות ויביא לפגיעה וחדירה של מים. לצורך ריצוף חדר האמבטיה יתאימו אריחי קרמיקה או לחילופין משטחי קוורץ. למשטחי קוורץ יש יתרון בכך שהם עמידים בפני רטיבות לאורך שנים וכמו כן ניתן הם זמינים במשטחים רציפים וארוכים מה שמפחית משמעותית את הצורך בחומרי איטום, דבר שמקטין גם את הסיכוי לחדירת מים.

4. הקפידו על שיפוע נכון

שיפוע בזווית הנכונה חשוב מאוד לחדרי רחצה עם מקלחון, השיפוע תורם רבות לאופן בו לא מצטברים נוזלים בחדר. חשוב לשים לב לזווית השיפוע עוד לפני השלב בוא מתייבשים האריחים על מנת למנוע כאבי ראש בעתיד.

5. השקיעו בארונות

השקעה בארונות תבוא לידי ביטוי בעיצוב הפריסה של הארונות תוך התחשבות במגבלות החלל, עד לפרטים הקטנים ביותר כמו הפריסה הפנימית של המגרות. ההשקעה תבוא לידי ביטי גם באיכות החומר. אם פורניר, סוג העץ ורמת הפרזול.

6. תיאום צבעים

לאחר שתכננתם את המבנה הכללי של החדר תצטרכו להתפנות להתאמת והמרקמים של החדר. הצבעים יהיהו מושפעים מהאווירה הכללית ומהקונספט שנבחר מראש. בכדי להתאים את הצבעים מראש מומלץ להשתמש בדוגמיות של חומרים שעתידים לשמש אתכם ולשים אותם זה צד זה, לרבות חיפוי הקירות, גוון הגימור של הברזים, ואביזרי דקורציה שונים. ולבחון כמה גוונים מתוך קטלוג של צבעים. מומלץ ליצור כמה אפשרויות של צבע. טיפ מנצח להתאמת צבעים- בחרו צבע דומיננטי אחד, ועוד שני צבעים שיבואו לידי ביטוי בנגיעות צבע באביזרים, בטקסטיל כמו בשטיחים ווילונות או אביזרים נלווים.

7. הפרטים הקטנים

תנו לאישיות שלכם להתבטא בפרטים הקטנים: ציור אומנותי לתלייה על הקיר, פס של אריחי קרמיקה עם מרקם ייחודי, פסיפס שנותן זריקה של צבע, גוף תאורה שמצאתם בשוק הפישפשים, מראה במסגרת של תמונה, כיור חיצוני על שידת עץ עתיקה, פרטי טואליטיקה מזכוכית צ'כית, כל הפריטים החד פעמיים שהם אוצרות של הפריטים הקטנים בסופו של יום ייצרו את האווירה המיוחדת שתהפוך את חלל הרחצה לפינה בבית שאין כדומתה והיא המקום המעודף לרגיעה ומנוחה.