Our magazin

שימושיות הארון וחלקו בעיצוב פנים

על שימושיות הארון וחלקו בעיצוב פנים הדירה

שני נתונים חשובים צריכים לעמוד לנגד עינינו בבואנו להתאים ארונות לדירה.
הנתון הראשון הוא גודל הדירה – כלומר גודל החלל שעומד לרשותנו לצורך מיקום הארון; הנתון השני הוא לאיזו מטרה נועד הארון ומה הוא בא לשמש.

א. התאמת גודל הארון לגודל הדירה

אם עומדת לרשותנו דירה מרווחת, נוכל להרשות לעצמנו את הטוב שבפתרונות: חדר ארונות. החלל בדירה שנצטרך להקדיש לחדר ארונות יצדיק את עצמו, כאשר ניווכח באיזו קלות ובאיזה סדר נצליח לארגן את כל חפצינו. נסתפק בדוגמה אחת של חדר ארונות יוקרתי, "פנטזיה 2010": החדר משלב מדפים עבים ומתלים הידראוליים, שפע של מגירות ותאים, ניתן להזמין אותו בכל מידה ובכל גוון, בשילובי עץ וזכוכית. בקצרה, חדר חלומות אמיתי.
דירה קטנה יותר גם היא לא תהווה בעיה, אם נדע להתאים את הארונות בחללים השונים.
במקרה זה לא נבחר בארון פתיחה, שמצריך חלל גדול יותר, אלא נתאים לאורך אחד הקירות ארון הזזה, שישרת אותנו באותה מידה בלי לתפוס שטח גדול. כזה הוא למשל "הנרי 2009",
ארון הזזה פינתי עם דלתות מילואה זכוכית בשילוב בד PU, גם אותו ניתן להשיג במבחר גוונים, והוא משתלב יפה בדירה בלי לתפוס מקום רב.
ואם לרשותנו דירה קטנטונת, נפעיל את הדמיון ואת היצירתיות שלנו ונמצא פתרונות הולמים. בניגוד לדעה הרווחת, דווקא בדירה קטנה חשוב שיהיה לנו ארון גדול, לתוכו נוכל לדחוס מכל הבא ביד ובעזרתו לשמור על הסדר בדירה.
יתר על כן, ארון בדירה קטנה יכול להיות רהיט משמעותי שימשוך את תשומת הלב, אך אם נרצה להצניע אותו נוכל להשתמש בצבעים ובגימור שיתמזגו בקירות ובריפוד, כך שנוכל לשכוח אפילו שיש כאן ארון.

ב. המטרה לשמה נועד הארון

כדאי תמיד להתאים את עיצוב הארון, המיקום שלו בחלל ומטרתו – וזאת כדי לנצל באופן הטוב ביותר רהיטים חשובים בבית.
לארונות חדרי הילדים למשל תפקיד מיוחד. הם צריכים להיות צבעוניים ועליזים, עם המון תאי אחסון, מגירות ומיכלים שקופים לשמירת צעצועים בתפזורת. ואל נשכח, לפעמים הילדים אוהבים להתחבא בתוך הארון!
ארון חדר השינה שומר על תפקידו המסורתי. הוא מיועד לבגדים בלבד, וכדאי לזכור זאת ולא להכניס לשם נעליים, קופסאות שונות או עיתונים ישנים.
צריך להיות בו די מקום לקולבים, לתליית שמלות, מתלים למכנסי הגבר, ודי מגירות לגרביים והלבשה תחתונה לשני המינים. החידוש היחיד בארון זה הוא המראה החיצוני שלו, שהפך להיות חדשני ואופנתי עם השנים. למראה שלם נתאים לו גם שידה ושולחן איפור.
בחדר העבודה כדאי בדרך כלל לשמור על רצינות ואיפוק, במיוחד אם החדר משמש גם כמשרד או סדנה ביתית. ארון כזה יכיל מדפים לאחסון קלסרים, מגירות למסמכים וניירות חשובים, ורצוי לצרף לו גם שידה על גלגלים לפריטים שצריכים להיות בהישג יד. כדאי לזכור כי חללים קטנים, נישות וכו' יכולים לשמש אותנו לצורכי אחסון והם חשובים לא פחות. העיקר בארון כזה הוא הסדר והארגון שעליו לשדר, דבר שמועיל מאוד בעבודה שקטה ולריכוז.

ואם תשאלו מה חשוב יותר, היעילות והפונקציונאליות או העיצוב האסתטי? תשובתנו תהיה גם וגם. אין שום צורך לוותר על אחד לטובת השני. ארונות זדקה משלבים בתוכם יעילות ושימושיות יחד עם דרגה גבוהה של עיצוב וגימור אסתטי.

ארון בהתאמה אישית – שלב אחר שלב

כשאנחנו באים לתכנן ארון בהתאמה אישית, יכולים לצוץ אצלנו חששות רבים. הרי מה כבר אנחנו מבינים בנושא? ואיך מחליטים ובוחרים מבין שלל האפשרויות העומדות בפנינו שלא תמיד יש לנו בסיס איתן, או ידע, להבחין שאנחנו בדרך הנכונה והמתאימה לנו ביותר? הרי רובנו, מה לנו ולעיצוב, לנגרות, לחומרים, לצבעים, להתאמה לחלל, לסוגי הארונות השונים? הרי בסופו של דבר ארון זה לא רהיט שקונים או מרכיבים לעתים קרובות, ויש לכן להתייחס לנושא ברצינות רבה.

ועוד משהו – כמה פעמים עשיתם הזמנה והתאכזבתם, כאשר המוצר לא הגיע בזמן? כמה פעמים אחרי שהגיע המוצר שהזמנתם נוכחתם שהוא לא בגודל המתאים, או לא בצבע הנכון? החשיבות של ליווי הלקוח ושביעות רצונו היא ערך עליון אצל זדקה. אנו נשמח ללוות אתכם בכל צעד וצעד, מהרגע שבו נוצר הקשר הראשון ועד לרגע שבו מגיע לביתכם המוצר המוגמר לשביעות רצונכם המלאה.

אז באילו שלבים בעצם מדובר?

נפתח בפגישת הייעוץ. כאשר הלקוח מגיע, הרבה פעמים יש לו מושג מעורפל בלבד על טיב הארון שהוא רוצה, באיזה גודל, היכן הוא מעוניין למקם אותו, האם כדאי לו לבחור בארון הזזה או בארון פתיחה, ובעיקר, מה החלל שעומד לרשותו. המומחים של זדקה מביאים בחשבון את כל הנתונים ומייעצים ללקוח מה הכי טוב בשבילו. השלב השני יהיה סיור מודרך במפעל, בחינת המבחר שעומד לרשותו, בחירת הסוג, הצבע והמרקם המתאימים ביותר, לטעמו, לביתו ולכיסו.

לאחר שהלקוח בחר את סוג הארון, מגיע שלב המדידה. בעזרת תוכנה ייחודית של הדמיה ממוחשבת הלקוח יכול להעיף מבט כולל על חדר השינה שלו ולראות איך ייראה הארון והיכן בדיוק ימוקם. זדקה משתמשת בתוכנת תלת מימד מהמתקדמות ביותר בעולם, הכוללת אפשרות להזיז אלמנטים, לפתוח דלתות, ולשנות צבעים וחומרים.

המדידה של חלל החדר בבית הלקוח מבוצעת באמצעות ציוד לייזר ממוחשב, היוצר שרטוט תלת מימדי מדויק ביותר, תוך בדיקה של הרוחב והגובה. המערכת משרטטת אפילו את נקודות החשמל וכל נקודה חשובה אחרת הקיימת בשטח. באופן זה מתקבל ארון שהוא בדיוק מה שרציתם. השיטה המדויקת והמוצלחת הזו מונעת טעויות בהרכבה ומפח נפש מיותר.

נוסף לכל אלה עומד לרשותכם אתר הבית שלנו, בו תוכלו למצוא שאלות ותשובות של לקוחות.
את השירות הראשוני ניתן לקבל באמצעות מילוי הטופס שבאתר, בטלפון, וכמובן בביקור במקום. בכל דרך שתבחרו, זדקה תעמיד לרשותכם את מיטב המומחים והיועצים שלה.

זדקה מובילה את שוק ארונות ההזזה בישראל כבר שנים רבות.

המוטו שלנו הוא התאמה אישית לכל לקוח ולקוח הן מבחינת המראה והן במבחינת פתרון האחסון המתאים ביותר.
אנו מייצרים את הארון לפי המידות המדויקות של הדירה שלכם וכך מאפשרים ניצול מקסימאלי של שטח האחסון.
בנוסף למידות הרוחב שהן גמישות לחלוטין אנו מיצרים גם ארונות גבוהים במיוחד ובמקרים מיוחדים ,באם יש צורך, בונים קומה שניה לארון.

ארון עם דלתות הזזה הוא הבחירה המושלמת ממספר סיבות: בראש ובראשונה הארון לא תופס שטח נוסף בחדר כמו ארונות פתיחה, בנוסף ולא פחות חשוב ארון הזזה מאפשר מגוון רחב ביותר של עיצובים לפי טעמכם.

נתחיל מפתרונות האחסנה: המדפים בארונות הזזה מעט יותר צרים מאשר בארונות פתיחה מה שמונע יצירת חללים מתים בגב הארון. המדפים מתאימים לקיפול מגוון בגדים כגון חולצות מכנסיים ואף בגדי חורף שונים. השאלה שתמיד עולה בתכנון ארון היא: כמה מגירות אנחנו צריכים? הטכנולוגיה שבה משתמשים בזדקה מאפשרת בניה של כמות גדולה מאוד של מגירות בתוך הארון, אולם יש צורך בתכנון קפדני שלא יבוא על חשבון שטחי מדפים. מספר האצבע הוא כ 2-3 מגירות לכל 2 מטר ארון הזזה.

צריך להקדיש מחשבה בתהליך התכנון לגבי מספר הבגדים שמאוחסנים בתליה – מה ששונה מהותית בין ארונות ילדים לארונות בחדרי מבוגרים למשל. כמו כן צריך להקדיש מחשבה לנושא אחסון מיידי לעומת אחסון ארוך טווח (למשל אחסון בגדי חורף במהלך הקיץ).

זדקה מספקת מגוון פתרונות תליה ואחסון ארוך טווח (אחסון ארוך טווח קרוי לעיתים גם אחסון גבוה). אנו מספקים החל מפתרונות קלסיים של מדפים גבוהים והמשך בפתרונות מתקדמים של תליה הידראולית, פרזול נשלף ועוד.

עיצוב של ארונות הזזה הוא הכיף האמיתי – בגלל יופי הדלתות וגודלן ניתן לתת לדמיון לעבוד שעות נוספות ,וזדקה מציעה כמעט את כל מגוון האפשרויות שרק יעלה בדעתכם. אנו מייצרים דלתות חלקות במגוון חומרים החל ממלמין ועד לציפויי פרוניר בנוסף זדקה מציעה דלתות זכוכית ודלתות מראה כולל שילובים של זכוכיות צבעוניות, הדפסות ושילובי עץ וזכוכית יחודיים.