Our magazin

Architectural interview- רונית גולדפריד

כחלק מהקשר השוטף שלנו עם מגוון אדריכלים, החלטנו להציג בפניכם את אחת מעבודותיה האחרונות והמדהימות של האדריכלית רונית גולדפריד, ולערוך עמה ראיון על הפרויקט עצמו, עיצובו, השראתו וכמובן.. גם על פרטי הנגרות שלנו !

צילום:

ספרי לנו קצת על עצמך.

המודעות לעיצוב ולאסתטיקה הפכה להיות לנו לצורך. כמעצבת, מטרתי היא ליצור עבור לקוחותי את מראה  ה- Total Design כדי להגיע עד לרמת הפרטים הקטנים, שיוצרים את התחושה המחודשת בחלל המעוצב. שמי רונית גולדפריד אני בוגרת החוג לעיצוב פנים במסלול האקדמי של המכללה למנהל, בעלת תואר ראשון בעיצוב פנים – B.Des עם ניסיון מקצועי של מעל עשור, ותכנון של עשרות בתים ברחבי הארץ. לפני כעשור, הקמתי את הסטודיו רונית גולדפריד עיצוב ואדריכלות פנים.הסטודיו מתמחה בשני תחומים עיקרים: תחום הפרטי והמסחרי.

הייחודיות שלי היא בכך שאני מציעה ללקוחותיי חווית עיצוב, תוך יצירת מרחב המאזן בין פונקציונאליות לאסתטיקה. המגמתיות היא לשלב בעיצוב עכשווי אופי ייחודי המותאם לצרכים, ולמזג את הצבעים הבהירים והרכים עם פריטים צבעוניים היוצרים תחושה ביתית. הרמוניה בעיצוב מצריכה ליווי צמוד בכל הנוגע לבחירת החומרים, פריטי הריהוט, גופי התאורה,הלבשת הבית בטקסטיל והריהוט המשלים.

 המוטו שלי בעיצוב פנים הוא בית פונקציונלי המותאם לצרכי הלקוח ומשלב בהרמוניה עיצוב מינליסטי עם פריטים בעלי ערך סנטימנטלי.

 

על הפרויקט.

מדובר בדירת דופלקס גן קסומה ששימשה סטונדטים למגורים, וחולקה בהתאם לצרכיהם. בשלב התכנון היה עלי להתאים את הדירה לצרכי הלקוחות אשר עברו לדירה מבית פרטי, ללא בנותיהן הבוגרות ועם הרבה מאוד ציוד.
החלוקה היתה ברורה- חדר מוגדר לפינת אוכל אשר ישמש את בני המשפחה בסופי שבוע, חגים ואירועים שונים, סלון ומטבח פתוחים שמהווים את המרחב הגדול של החלל המרכזי, חדר שינה מפנק עם חדר רחצה גדול ושני חדרי עבודה/ אירוח עם חדר רחצה / שירות מרכזי.
הדירה היתה חשוכה וצפופה, עם הנמכות תקרה גבוהות למיזוג האוויר וחלוקה לא רלוונטית. היה לי חשוב להאיר אותה , להעניק תחושה של ניקיון ויזואלי, להכניס פנימה אלמנטים של סטייל ומינימליזם, ולאפשר מקומות אחסון פרקטיים.
בעזרת הנמכות תקרה מעודנות מיקמנו את מיזוג האוויר, את התאורה השקועה ואביזרי הסאונד כך שהדירה הפכה להיות למוארת, מרווחת וגבוהה יותר.

העבודה מול זדקה היתה חשובה בשני האספקטים: הפרקטי והעיצובי; לתכנן מספיק מקומות אחסון פרקטיים ונכונים לציוד ולתכולת הבית של בני הזוג ברמה העיצובית ולהשתמש בעצים טבעיים, כמו האגוז האמריקאי אשר מעניק מראה חם ועשיר, כרהיט לדירה בעלת סגנון מינימליסטי.

התכנון של כלל הנגרות מול ספק אחד מהווה יתרון בכך שיש קשר עיצובי בין כל הפריטים, כך שהם משלבים בהרמוניה בבית. כמו כן, ההתנהלות מול ספק אחד מקלה הן על המעצב/ת והן על הלקוחות ברמת האספקה, השירות ועוד.

 

 

כשהתחלת לתכנן ולעצב את הבית, מה היו מקורות ההשראה העיצוביים שהובילו אותך?

מקורות ההשראה העיצוביים שלי היו בעיקר בני הזוג, שהיו בעלי פתיחות מחשבתית ומתן יד חופשית לעיצוב שונה לגמרי ממה שהיו רגילים אליו בביתם הקודם. הקונספט אשר הנחה אותי בעיצוב ובתכנון הוא לאפשר חלל מרווח וחף מאיבזור מיותר, בכדי לאפשר את הרגעים החשובים להם- כוס קפה בגינה עם ספר טוב, שיחה אינטימית עם אחת מהבנות, אירוח חברים טובים לארוחת ערב, תכנון החופשה הבאה….וכמובן- מקום נוח ומפנק לחתולים שלהם.

כיצד התאמת את העיצוב ותכנון הבית לצרכיהם של הדיירים?

התחקיר הראשוני היה סביב צרכיהם ורצונם של הלקוחות, ובהתאם לשינוי המשפחתי אשר עברו כאשר בנותיהן עזבו את הבית. היה להם חשוב לאפשר מרחבים מרווחים יותר לאירוח המשפחה והחברים, כך שיוכלו לארח באווירה נעימה ורוגעה.

יצד שילובם של פריטי נגרות שדרגו את חלל הבית מבחינה עיצובית? לאילו חללים בחרת להוסיף פריטים אלו ולמה?

פריטי הנגרות שדרגו את מראה הבית בכך ששולבו בתוך נישות בנויות, אשר תוכננו לפי גודל אשר נקבע מראש.

עם זדקה תוכננו:

חדרי השינה- לאחסון בגדים מצעים ועוד, שידת עבודה ושידות לצידי מיטת חדר השינה.

מבואת הכניסה – לאחסון נעליים, מעילים, תיקים ועוד

חדרי הרחצה – ארונות אמבטיה המותאמים בגודלם לחלל ומהווים טוויסט בצבועניות ובבחירת החומרים לחומרי הגמר של הקרמיקות

סלון – תוכננה ספריה מעוצבת ונגרות מתחת לקיר הטלוויזיה

מה מאפיין את בחירותיך העיצוביות בתחום הנגרות?

בחירות עיצוביות בתחום הנגרות נבחרות לאחר בחירת חומרי הגמר ובמקביל לתכנון הפנימי של המחיצות הפנימיות בדירה. כל זאת בכדי להתאים בצורה הרמונית את הצבעוניות, חומרי הגמר והפרקטיקה בתכנון הנגרות.

 

מה מייחד את חברת "זדקה" מבחינתך?

בזדקה היה לי העונג לעצב את אולם התצוגה בפתח תקווה ולכן קל לי להעביר את התחושה של חשיבות הנגרות בבית מתוכנן ומעוצב לידי הלקוח. כמו כן, חברת זדקה נותנת לי כמעצבת פתרונות של כלל הנגרות לבתים שאני מעצבת ובגימור וביצוע איכותיים ביותר. מעיצוב אולם התצוגה של זדקה אני מודעת לכך שאין פרט נגרות אשר הם לא מסוגלים לו וברמת הדיוק והביצוע המושלמים.

ספרי לנו מה הפריט המיוחד ביותר שעיצבת יחד איתנו?

הפריט המיוחד ביותר שעיצבתי עם זדקה הוא ספריות גדולות מימדים ברוחבן ובגובהן הלא סטנדרטי. הספריות שימשו אותי כמחיצות דו כיווניות החוצצות בין חלל לחלל ומאפשרות הצצה דרך האבזור, הסטיילינג והספרים. זה דרש מהמפעל יצירתיות בהתקנה ושימוש בחומרים לא סטנדרטיים לגודל שכזה.